Sun, Oct 13, 2024

Serbia “hakmerret” ndaj Zvicrës, Xhaka mes me te mirëve, ja vlerësimi në përfundim të ndeshjes për kapitenin (FOTO)

• PublishedOctober 13, 2024

Serbia i’a del më në fund të mposht Zvicrën. Kombëtarja serbe ka arritur të marr revansh për dy humbjet e shkaktuara nga helvetët në dy botërorët e fundit, teksa kanë arritur të mposhtin me rezultatin 2-0 Zvicrën, në sfidën e zhvilluar në Leskovac.

Një sfidë që sikundër pritej u shndërrua në një skenë të shëmtuara thirrjesh e koresh antishqiptare, me kapitenin e Zvicrës, Granit Xhakën që ishte në shënjestër të tyre. Megjithatë pavarësisht humbjes dhe vërshëllimave për të, kapiteni i përfaqësues helvete zhvilloi një ndeshje mjaftë të mirë, teksa u vlerësua në fund me notën e lartë 7.5, duke qenë ndër më të vlerësuarit për ekipin e tij.

Sa i takon ndeshjes, Serbia ishte skuadra që e dëshiroi më shumë suksesin, teksa arriti të merrte 3 pikët, me dy gola të realizuara për çdo pjesë, me mbrojtësin Milenkoviç në fundin e pjesës së parë që shënoi pas një rrëmuje në zonë dhe me sulmuesin Mitroviç që me një aksion perosnal arriti të shënonte edhe golin e dytë për vendasit. Embolo ndërkohë humbi shansin më të mirë për të rihapur sfidën, teksa 20 minuta nga fundi humbi një 11 metërsh.